Ka reikia žinoti būsimam WRC žiūrovui?

Aš pats nesu patyręs ralio žiūrovas. Tiesą pasakius, išvis nedaug etapų yra tekę stebėti. Paskutinysis WRC ralis kurį teko aplankyti – vyko būtent Lenkijoje. Aš tikiu, kad į pasaulio ralio čempionato etapą Druskininkuose atvyks šimtai ar net tūkstančiai žmonių, kurie išvis niekada savo gyvenime nematė ralio etapo arba bent jau nėra prisiekę fanai. Tam, kad tokia kelionė pavyktų – reikia labai gero pasirengimo.

Tą sakydamas, turiu omenyje tai – susiraskite smagią kompaniją, kuri idealiu atveju yra buvusi ralio varžybose. Galbūt prisiminsite Onutę ar Petrą, kurie skambindavo jums su kvietimais nulėkt į ralio varžybas, kuriuos visada atmesdavote, pasiteisindami, jog anksti keltis, ar šalta, o galbūt sugalvojote ir ką originaliau. Žodžiu kompanijos reikia tam, ypač su patirtimi, kad rastumėte geras vietas, ir išvis jas rastumėte. Ralis – ne toks sportas: atėjai, pažiūrėjai, ir perjungei kanalą. Ne. Jūs keliausite visą dieną, tai bendra smagi išvyka, kurios tikslas yra pamatyti ralio mašinas, bet aplinkui save reikia susikurti smagią nuotaiką ir gerą atmosferą. Aš mačiau būsimus ralio greičio ruožus, ir galiu pasakyti, kad visos žiūrovų zonos yra įrengtos smagiose vietose. Tiesa, kartais nuo trasos gali reikėt stovėt kiek tolokai, bet tai juk dėl jūsų pačių saugumo.

Greičio ruožai (GR) yra gan toli vienas nuo kito ir abejoju ar įmanoma be didelio streso pakeisti žiūrėjimo vietą ir pervažiuoti į kitą GR. Todėl geriausia – pasirinkti vieną patogią vietą stebėjimui ir kitą važiavimą (tuos pačius greičio ruožus visi dalyviai įveiks po du kartus) pereiti kitur, bet likti tame pačiame ruože. Aš pats rinkčiausi antrojo GR „Margionys“ startą (žemėlapis čia). Jis prasideda 13:30, tad jau nuo 11:30 kelias bus pilnai uždarytas. Mano rekomendacija tokia: atvykite į „Margionių“ GR startą iš šalutinio kelio Margionys–Latežeris. Pirmi 4 greičio ruožo kilometrai visi geri, ypatingai 2-4 km ruožas. Tai vingiuotas kelias miške, apsuptas kalnelių, tad galėsite matyti keletą posūkių ir saugiai pasislėpsite už medžių. Mano manymu – puiki vieta iš arti pajausti ralio mašinų dvasią.

Važiuodami į šią vietą pravažiuosite bilietų įsigyjimo tašką #8.2. Ir pirkit bilietus! Renginio dieną jie gali pabrangti, o jei nusipirksite ankščiau, mažiau strigsite eilėse. Gudručiams noriu patarti, nešvaistykit energijos ir neieškokit kaip apeit sistemą. Lietuvoje bilietai yra pigiausi palyginus su kitais WRC čempionato etapais, todėl turėkime truputį savigarbos ir išdidžiai įsigykime (nors ir šiuos pigiausius) bilietus. Antroji vieta, kurią rekomenduočiau yra „Žiūrovų zona #7“. Ji labiausiai verta dėmesio ir patogi privažiuoti. Taip pat galima paeiti finišo link. Jei bus galimybė atvykti į serviso zoną Druskininkuose – pirmyn. Bet jei nespėjate, ne pasaulio pabaiga. Servisas nebus didelis ir jis bus gana trumpas. Geriau antrą kartą stebėti automobilius greičio ruože. Beje, atkreipkite dėmesį į tai, kad oficialiame tinklapyje www.rajdpolski.pl nurodomi GR laikai yra pagal Lenkijos laiko juostą.

Pabaigai, dar keli praktiniai patarimai: svarbu teisingai parkuoti mašinas. Atvažiavę iškart apsukite automobilį išvažiavimo kryptimi, ir statykit mašinas vienoje pusėje. Tai padės išvengti didelių kamščių. Taip pat, gerai turėti kėdutes kur galite atsisėsti, arba bent ką pasitiesti. Druskininkų ruožai dažnai driekiasi miškuose, taigi gal rasite kokį kelmelį, bet kad bus šalia trasos – nepažadu. Užkietėję grybautojai, manau peiliukus su savimi turės ir nepraleis progos “pripjaut grybo”. Visai žaliems ralio stebėtojams pasakysiu pasiimt aprangą betkokiam orui, užkandžių ir gėrimų, su sumuštiniais jūsų niekas ten laukuose nesivaikys, o ir alaus ne tiek, kiek per krepšinį.

O jei dar svarstote, ar važiuoti į šį ralį, tai pasakysiu, kad tai pati geriausia proga iš tikrai arti pamatyti pačius moderniausius pasaulyje ralio automobilius ir geriausius ralio pilotus bei jų šturmanus.

Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas „LOTOS 71st Rally Poland“ Lietuvoje lankysis birželio 27 d. Greičio ruožų žemėlapiai

Žiūrovų zonos 5/7 greičio ruože „Kapčiamiestis

Žiūrovų zonos 6/8 greičio ruože „Margionys

      

2014/06/21 Old but Good